W sobotę  ratownicy morscy z Brzegowej Stacji Ratowniczej z Dziwnowa brali udział w poszukiwaniach zaginionych rybaków w rejonie ujścia rzeki Dziwna.

Zgłoszenie, które dotarło do inspektora z Morskiego Pomocniczego Centrum Ratowniczego w Świnoujściu o godz. 14:43 dotyczyło zaginięcia dwóch mężczyzn, którzy wypłynęli swoją łodzią o godz. 07:00 z portu w miejscowości Sierosław i nie powrócili z powrotem do miejsca wypłynięcia.

Do poszukiwań skierowana została załoga Brzegowej Stacji Ratowniczej w Dziwnowie łodzią R-19 i skuter, śmigłowiec W-3WARM z 44. Bazy Lotnictwa Morskiego w Darłowie oraz jednostki Państwowej Straży Pożarnej z Kamienia Pomorskiego, lokalne OSP oraz Policja z Kamienia Pomorskiego.

Aktywne działania trwały do godziny 17:30 w trakcie których, zostały odnalezione łódź, którą wypłynęli zaginieni oraz jeden z poszkodowanych. Rybak wyciągnięty z wody był nieprzytomny i nie wykazywał czynności życiowych. Ratownicy podjęli się natychmiastowej resuscytacji w trakcie transportu poszkodowanego na brzeg. Niestety pomimo starań ratowników morskich oraz strażaków, przybyły na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Drugi z rybaków uznany jest za zaginionego.

Poszukiwania pod nadzorem Policji będą kontynuowane.

fot. MSPiR

o autorze

Redakcja