Wczoraj (17 lipca)  po godzinie 18:30 Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Polkowicach otrzymało zgłoszenie o wypadku drogowym na 348 kilometrze Drogi Krajowej numer 3 w miejscowości Potoczek. 

Doszło do zderzenia pojazdu osobowego Volkswagen Golf 3 oraz pojazdu dostawczego Renault Master. Jak wstępnie udało się ustalić funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, w trakcie jazdy pękła jedna z opon w pojeździe Renault – kierowca stracił panowanie nad pojazdem, poczym zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z prawidłowo jadacym Volkswagenem. Po zderzeniu Renault przewróciło się na bok.

DSC_0204Cztery osoby zostały poszkodowane, w tym jedna ciężko. Ze względu na miejsce zdarzenia, zadysponowano siły i środki z powiatu polkowickiego jak i głogowskiego.

DSC_0194Droga Krajowa numer 3 w kierunku Wrocławia jak i Zielonej Góry została całkowicie zablokowana. Czynności wyjaśniające to zdarzenie prowadzą funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

DSC_0191

DSC_0262

o autorze

Waldemar Szańkowski
Od wielu lat interesuję się pracą strażaka czy też policjanta. Od około 2 lat zacząłem interesować się również fotografią. Z aparatem jestem na miejscu zdarzeń drogowych, pożarów i innych zdarzeń, w których interweniują służby mundurowe. Już niebawem podejmę pracę w MSW.