W niedzielny poranek wysokomazowiecka straż pożarna otrzymała zgłoszenie o potrąceniu człowieka przez pociąg w okolicach Czyżewa.

Druhowie z Czyżewa, którzy jako pierwsi pojawili się na miejscu zastali stojący około 900 metrów od wiaduktu w Czyżewie pociąg PKP Intercity relacji Białystok – Łódź Fabryczna. Według maszynisty i kierownika pociągu prawdopodobnie doszło do potrącenia pieszego, który szedł nasypem kolejowym.

Po wstępnych oględzinach składu oraz torów i nasypu przez obsługę pociągu nie odnaleziono osoby poszkodowanej. Na miejsce przybyła również policja i zespół ratownictwa medycznego. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca, przeszukaniu terenu w okolicy zdarzenia na długości około 900 metrów oraz sprawdzeniu czy w pociągu nie było osób poszkodowanych w wyniku ostrego hamowania – poinformował serwis wysokomazowiecki24.pl st. bryg. Tomasz Sieńczuk, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem.

W trakcie poszukiwania policjanci poinformowali strażaków o ustaleniu miejsca przebywania osoby, która prawdopodobnie brała udział w zdarzeniu. Okazało się, że to mężczyzna, który oddalił się z miejsca i udał do oddalonego o około 500 metrów domu. Nie odniósł on żadnych obrażeń.

Przez ponad godzinę ruch kolejowy na trasie Warszawa – Białystok był wstrzymany.

Na miejscu pracowały cztery zastępy straży pożarnej, po dwa z OSP Czyżew i JRG Wysokie Mazowieckie.

o autorze

Redakcja/Łukasz