Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej i Wojskowej Akademii Technicznej zostali ranni w wypadku, do którego doszło w Czarnowie w województwie mazowieckim.

Zdarzenie miało miejsce przed godziną osiemnastą w pobliżu miejscowości Czarnowo w gminie Goworowo. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym wyjeżdżając z drogi podporządkowanej wymusił pierwszeństwo i zderzył się z wojskową ciężarówką Jelcz. W wyniku zderzenia kierujący ciężarówką stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i przewrócił się na bok.

Pojazdem podróżowali żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej i Wojskowej Akademii Technicznej . 

Jechali z Ciechanowa do Komorowa, gdzie mieli rozładowywać towar, który przyleciał z Chin do zabezpieczenia szpitali w walce z koronawirusem – poinformowała serwis moja-ostroleka.pl Aneta Szczepaniak, rzeczniczka prasowa 5 Mazowieckiej Brygady OT.

10 żołnierzy jest hospitalizowanych w szpitalach w regionie, dwóch poszkodowanych przetransportowano śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Warszawy.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy straży pożarnej, Zespoły Ratownictwa Medycznego, dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i policję.

Foto. moja-ostroleka.pl 

o autorze

Redakcja/Łukasz