Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 27 września w miejscowości Golina(gmina Jarocin), w zderzeniu trzech samochodów osobowych oraz ciężarówki zginęła jedna osoba.

Informacja o zdarzeniu do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Jarocinie wpłynęła około godziny szesnastej. Do wypadku zadysponowane zostały zastępy z JRG Jarocin, OSP Golina oraz pogotowie ratunkowe i policja. Po dotarciu na miejsce zastępów straży pożarnej i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że jadący od strony Krotoszyna ciężarowy daf uderzył w jadącego z przeciwległego kierunku citroena xsarę, po zderzeniu z osobówką kierowca tira nie zapanował nad pojazdem przewrócił się na bok przygniatając forda mondeo, którym podróżowała czteroosobowa rodzina.

Ratownicy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp i wydobyli osoby poszkodowane z wraku forda. Niestety przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon 10-letniego chłopca – pasażera pojazdu, pozostali poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala w Jarocinie. Kierująca citroenem, jak i kierowca ciężarówki nie odnieśli obrażeń.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, wykonaniu dostępu do osób poszkodowanych oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych z rozbitych pojazdów. Przyczyny tego tragicznego zdarzenia wyjaśnia policja i prokuratura.&

Źródło: KWPSP Poznań

o autorze

Redakcja