7 września, o godzinie 7:50, na drodze wojewódzkiej nr 442 (na terenie gm. Blizanów) doszło do groźnego wypadku drogowego. Osobowy renault dachował oraz uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia kierowca samochodu został przewieziony do szpitala.

[galeria=1,prawa]Po powiadomieniu o wypadku drogowym służb ratowniczych, na miejsce udały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej nr 1 w Kaliszu, pogotowie ratunkowe oraz policja.

Strażacy w pierwszej kolejności zabezpieczyli miejsce zdarzenia, na szczęście nie zaszła konieczność użycia sprzętu hydraulicznego, poszkodowany opuścił pojazd bez pomocy strażaków.

Po wykonaniu czynności przez policję ratownicy uprzątnęli jezdnię z pozostałości po wypadku. Droga wojewódzka na czas trwania działań służb była nieprzejezdna, policja zorganizowała objazdy.

[galeria=3,lewa]Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem marki mercedes jadąc od Jastrzębnik w kierunku Kalisza na prostym odcinku drogi podczas wykonywania manewru omijania zaparkowanego częściowo na poboczu peugeota zderzył się bokiem pojazdu z jadącym z przeciwka renault laguna. Uderzenie było na tyle silne, że renault dachował, a następnie wjechał do przydrożnego rowu uderzając w drzewo.

W akcji udział wzięły:

  • GCBA 4/24 – Star LE 15.227 – JRG 1 Kalisz
  • SLRd – Iveco Turbo Daily – JRG 1 Kalisz

Opis: Wojciech Śniegula
Foto: Pomoc Drogowa „Kowalczyk”

o autorze

Redakcja