5 sierpnia, ok. godziny 13:55, w miejscowości Janików (gmina Opatówek) doszło do wypadku drogowego, w wyniku którego samochód marki chrysler uderzył w drzewo. Na miejsce natychmiast przybyły służby ratunkowe, które zajęły się poszkodowanym kierowcą.


Do wypadku doszło najprawdopodobniej przez nieznany biały samochód dostawczy, który zajechał jezdnię na łuku drogi jadącemu z naprzeciwka chryslerowi, kierowca osobówki chcąc uniknąć zderzenia z drugim pojazdem odbił w bok, wpadł w poślizg i uderzył tyłem w drzewo. Winowajca zbiegł z miejsca wypadku, nie udzielając pierwszej pomocy.

[galeria=2,prawa]Na miejscu jako pierwsza pojawiła się jednostka OSP KSRG Koźminek GBA 2,5/16. Strażacy zabezpieczyli miejsce akcji oraz udzielili pierwszej pomocy poszkodowanemu kierowcy, który był przytomny. Chwilę później dojechał samochód SLRd z JRG 1 w Kaliszu. Ranny mężczyzna został przekazany przybyłemu na miejsce zespołowi pogotowia ratunkowego i został przetransportowany do szpitala w Kaliszu.

Po wykonaniu czynności przez policję strażacy usunęli z jezdni pozostałości po wypadku. Odcinek drogi wojewódzkiej nr 471, na którym doszło do wypadku, przez ok. 2 godziny był nieprzejezdny.

Foto i opis: Wojciech Śniegula

o autorze

Redakcja