We wtorek, 18 sierpnia, około godziny 14:25 w miejscowości Wola Droszewska (gmina Godziesze Wielkie) doszło do groźnego wypadku drogowego. Toyota Avensis próbująca ominąć kota przebiegającego przez jezdnię uderzyła w drzewo.


[galeria=3,prawa]Do zdarzenia zostały natychmiast skierowane dwie karetki pogotowia ratunkowego, dwa zastępy PSP oraz jeden samochód OSP Godziesze Wielkie. Na miejscu zdarzenia okazało się, że samochód na szczęście nie jest na tyle uszkodzony aby zaszła konieczność użycia sprzętu hydraulicznego. Osoby poszkodowane tj. matka z córką zostały wydobyte z pojazdu własnymi siłami ratowników pogotowia ratunkowego z pomocą strażaków. Osoby ranne – obydwie przytomne – zostały przetransportowane do kaliskiego szpitala.

Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy, zabezpieczyli teren wypadku oraz po przyjeździe pomocy drogowej usunęli pozostałości po zdarzeniu.

Przyczyną wypadku był najprawdopodobniej przebiegający przez jezdnię kot, który mimo próby ominięcia go przez kierującą pojazdem i tak zginął.

W akcji udział wzięły:

  • GCBA 5/32 – Man LE – JRG 2 Kalisz,
  • SLRd – Iveco Turob Daily – JRG 1 Kalisz,
  • GBA 2,5/16 – Star 244 – OSP Godziesze Wielkie (KSRG).

Foto i opis: Wojciech Śniegula.

o autorze

Redakcja