Jedna osoba zginęła, a dwie zostały zabrane do szpitala w wyniku wypadku drogowego, do którego doszło 8.10.2010 r., kilkanaście minut po godzinie dwudziestej drugiej na drodze krajowej numer 25, w miejscowości Piątek Mały – Kolonia (gmina Stawiszyn).

[galeria=6,prawa]Opel corsa prowadzony przez 26-letniego mężczyznę, chcąc ominąć stojącego na jezdni, z powodu awarii, fiata bravę z niewyjaśnionych przyczyn zjechał zbytnio na pobocze i uderzył w stojącego tam mężczyznę, następnie otarł się o drzewo i wylądował w rowie. Lekarz przybyłego na miejsce zespołu pogotowia ratunkowego u 61-letniego mężczyzny, który został uderzony przez samochód, stwierdził zgon.

[galeria=7,lewa]Do wypadku natychmiast skierowane zostały dwa zastępy z JRG nr 1 w Kaliszu oraz sekcja OSP Stawiszyn. Na miejsce zdarzenia wspólnie z samochodami straży przybyła karetka specjalistyczna pogotowia ratunkowego w Kaliszu.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przy pomocy latarek przeszukali część pola, znajdującego się przy drodze pod kątem ewentualnych poszkodowanych, którzy mogli się oddalić. Na szczęście więcej żadnych ofiar nie znaleziono. Strażacy także zapewnili komfort termiczny oraz wsparcie psychiczne jednemu z członków rodziny zmarłego, który obecny był na miejscu zdarzenia.

Dwie osoby poszkodowane z opla zostały zabrane do szpitala, były one przytomne, w stanie nie zagrażającym ich życiu.

[galeria=8,prawa]Gdy pomoc drogowa zabrała zniszczony pojazd, strażacy usunęli pozostałości oraz rozlane płyny.

Działania zostały zakończone przed północą.

W akcji udział wzięły:

  • SLRd – Iveco Turbo Daily – JRG 1 Kalisz
  • GCBA 4/24 – Star LE 15.227 – JRG 1 Kalisz
  • GCBA 6/32 – Jelcz 004 – OSP Stawiszyn

oraz

  • Karetka specjalistyczna PR Kalisz
  • 4 radiowozy policji

Foto i opis: Wojciech Śniegula

o autorze

Redakcja