Dziesiątego października, w godzinach porannych, w miejscowości Witoldów (gmina Żelazków) doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w wyniku którego zginęła młoda osoba.


Do wypadku doszło około godziny 8:00. Zgłoszenie do miejskiego stanowiska kierowania wpłynęło o 8:04. Dyżurny na miejsce natychmiast wysłał dwa samochody z JRG 1 Kalisz, oraz samochód z OSP Tykadłów. Do zdarzenia udali się również Dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej, w Peugeocie 406 znajdował się uwięziony mężczyzna. Na miejscu zdarzenia był już zespół pogotowia ratunkowego. Ratownicy przystąpili do ewakuacji poszkodowanego, jednak mimo wszelkich wysiłków, przybyły na miejsce zdarzenia lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon 24-latka.

Drugim samochodem, który brał udział w wypadku było Audi A4, jego kierująca sama opuściła pojazd i na szczęście nie odniosła poważniejszych obrażeń (niegroźny uraz ręki).

Ruch na drodze krajowej numer 25 odbywał się wahadłowo. Utrudnienia trwały kilka godzin.

Po wykonaniu czynności prze policję oraz oględzinach miejsca zdarzenia przez prokuratora, strażacy przystąpili do usuwania pozostałości powypadkowych.

W akcji udział wzięły:

  • SLRd (1/2,5­) – Iveco Turbo Daily – JRG 1 Kalisz,
  • GCBA 4/24 – Star 15.227 – JRG 1 Kalisz,
  • SLOp – Volkswagen T4 – JRG 1 Kalisz,
  • GCBA 6 /32 – Jelcz 004 – OSP Tykadłów (KSRG),

oraz

  • pogotowie ratunkowe: P3 i S3,
  • trzy radiowozy policji.

Kierujący Peugeotem jadąc od Stawiszyna w kierunku Kalisza na prostym odcinku drogi podczas wyprzedzania Audi A4 nie upewnił się co do możliwości wykonania tego manewru, nie zauważył prawdopodobnie jadącej z przeciwka rowerzystki w wyniku czego doszło do bocznego zderzenia się samochodów.

Foto i opis: Wojciech Śniegula

o autorze

Redakcja