W środę (29 lutego) około godziny 4.45 doszło do wypadku drogowego na drodze krajowej nr 20, pomiędzy Egiertowem, a Kościerzyną. W Szymbarku jadąc w stronę Żukowa kierujący samochodem osobowym marki audi stracił panowanie nad pojazdem na skutek czego wypadł z drogi i uderzył w przydrożne drzewo.

Na miejsce zdarzenia natychmias zadysponowano służby ratownicze. Autem podróżowało pięciu mężczyzn, którzy najprawdopodobniej udawali się do miejsca pracy. Trzech z nich doznało poważnych obrażeń ciała.

Kierujący 30 – latek został przetransportowany przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala z licznymi złamaniami kończyń i podejrzeniem złamania kręgosłupa. Natomiast jego pasażer, 57- latek doznał między innymi złamania żeber oraz ogólnych potłuczeń. Najcięższy jest stan drugiego 27 – letniego pasażera, u którego stwierdzono obrazenia wielonarządowe.

Policja bada okoliczności tego zdarzenia. Prawdopodobnie przyczyną tego wypadku było niedostosowanie prędkości do trudnych warunków atmosferycznych.

Na podstawie: Kartuzy.info

o autorze

Redakcja