Dzisiaj około godziny 15:40 doszło do wypadku drogowego w miejscowości Gąska (gmina Wicko, powiat lęborski). Samochód osobowy marki VW Passat na prostym odcinku drogi z niewyjaśnionych jak dotąd przyczyn złapał pobocze, dachował i wylądował w polu. Trzy osoby zostały ranne.

[galeria=20,prawa]Do wypadku doszło na prostym odcinku drogi na trasie Wicko – Strzeszewo w miejscowości Gąska (gmina Wicko). Kierująca samochodem osobowym marki VW Passat z niewyjaśnionych jak dotąd przyczyn straciła kontrolę nad pojazdem, złapała pobocze, po czym auto dachowało i znalazło się w pobliskim polu. Troje pasażerów zostało rannych – dwie osoby zostały przetransportowane do lęborskiego szpitala zespołami karetek pogotowia ratunkowego. Osoba z najcięższymi obrażeniami została przetransportowana śmigłowcem.&

[galeria=21,lewa]Na miejsce zadysponowano strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wicku, oraz Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Lęborku. Ratownicy zabezpieczyli miejsce wypadku, udzielili pierwszej pomocy i wsparcia psychologicznego osobom poszkodowanym. Do zadań strażaków należało także zabezpieczenie lądowania śmigłowca ratunkowego oraz jego startu.

Według wstępnych ustaleń policji, do wypadku mogło dojść z powodu uszkodzenia koła.

o autorze

Redakcja