Wczoraj wieczorem około godziny 22:30 (7 września) doszło do wypadku drogowego pomiędzy Nową Wsią Lęborską a Wilkowem. Mieszkaniec powiatu lęborskiego kierujący skodą fabią z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na pobocze drogi, uderzył w dwa drzewa po czym dachował.

Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy – jeden z OSP Nowa Wieś Lęborska, drugi z JRG w Lęborku. Po przyjeździe strażaków na miejsce zdarzenia osoba poszkodowana była już opatrywana medycznie przez zespół pogotowia ratunkowego. Młody, 21 – letni kierujący fabią został z obrażeniami ciała przetransportowany do szpitala w Lęborku, udało się nam ustalić, że doznał on licznych złamań.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, penetracji okolicy – zachodziła bowiem obawa, że pojazdem mogły jechać także inne osoby. Ratownicy również pomogli usunąć wrak z jezdni oraz zneutralizowali płyny, jakie wyciekły na jezdnię z rozbitego samochodu.

Trudno określić co było przyczyną wypadku, ale pobocze drogi było mocno zarośnięte. Prawdopodobnie duża prędkość oraz utrata przyczepności pojazdu spowodowała, że pojazd wyrzuciło na przydrożne drzewa.

o autorze

Redakcja