Około godz. 7:30 na DW nr 214 w okolicach zjazdu do Żarnowskiej doszło do bardzo groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego, w którym uczestniczyły trzy pojazdy. Na miejsce zadysponowano zastępy straży pożarnej z JRG Lębork oraz OSP Wicko i Łeba. Na miejsce wysłano także dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz policję.

Policja zorganizowała objazd przez Szczenurze i Nowęcin. Prawdopodobną przyczyną kolizji było zjechanie kierowcy hondy (jechał w kierunku Łeby) na przeciwny pas ruchu i zderzenie z dostawczym fiatem ducato (jadącym od Łeby). Ten następnie uderzył w drzewo po czym w jadącego za hondą forda fusion. Kierowca hondy i pasażer drugiego samochodu trafili do szpitala. Po opatrzeniu zwolnieni z potłuczeniami. Wszyscy kierowcy trzeźwi.

– Ustaliliśmy, że sprawca tej kolizji, czyli kierowca hondy pochodzi z województwa mazowieckiego i ma 31 lat – informuje asp. Daniel Pańczyszyn, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lęborku. – Natomiast kierowca fiata jest z Łeby i ma 27 lat, a kierowca forda pochodzi z województwa opolskiego i jest w wieku 23 lat. Zakwalifikowaliśmy te zdarzenie jako kolizję. Prowadzimy postępowanie wyjaśniające i sprawa trafi do sądu.

Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, udzielenie pomocy osobom uczestniczącym w tej kolizji, odłączenie akumulatorów oraz zneutralizowanie płynów eksploatacyjnych.

o autorze

Redakcja