Około godziny 16:00 na drodze wojewódzkiej 214 tuż za miejscowością Charbrowo w kierunku Łeby doszło do wypadku drogowego. 71-letni mieszkaniec gm. Wicko, który kierował samochodem marki Renault, podczas manewru wyprzedzania uderzył w drzewo. W wyniku tego zdarzenia odniósł on poważne obrażenia. Jadąca z nim małżonka nie odniosła poważniejszych obrażeń.

Natychmiast do zdarzenia zadysponowano zastęp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Lęborku oraz OSP Wicko. W drodze był już zespół pogotowia ratunkowego wraz z patrolem policji.

Według wstępnych informacji świadkowie zdarzenia drogowego postawili pojazd na koła, a następnie „ewakuowali” poszkodowanych z wraku pojazdu. Przybyły na miejsce zespół pogotowia udzielił im pierwszej pomocy i przetransportował do szpitala w Lęborku.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz uprzątnięciu jednego z pasu jezdni z pozostałości powypadkowych.

Istnieją dwie relacje tego zdarzenia. Według kierowcy, gdy wyprzedzał samochód ciężarowy i był już na przeciwnym pasie ruchu, zauważył auto, które zbliżało się do niego z zbyt dużą prędkością. Nie było już mowy o powróceniu na swój pas ruch, a żeby uniknąć zderzenia z tym samochodem zjechał na pobocze. Niestety taki manewr zakończył się uderzeniem w drzewo, odbiciem się od niego, obrotem pojazdu i uderzeniem tyłem w kolejne drzewo. To była relacja kierowcy, ale świadkowie mają inne zdanie na ten temat. Według nich kierowca Renault źle ocenił swoje możliwości i wyprzedzał samochód ciężarowy gdy z naprzeciwka jechała kolumna samochodów. Kiedy zorientował się, że nie zdąży wyprzedzić, zjechał na pobocze. Jako, że 71-letni kierowca Renaulta twierdzi, że do wypadku przyczyniło się trzecie auto i nie przyjął winy na siebie, sprawa skończy się w sądzie, który wyda wyrok w tej sprawie.

o autorze

Mateusz
Pomysłodawca i twórca Polskiego Serwisu Pożarniczego – Remiza.pl. W serwisie zajmuje się dosłownie wszystkim – od administracji serwisu po redagowanie nadesłanych tekstów. Straż pożarna to jego życie, co zresztą widać. Na co dzień strażak – ochotnik, który wdraża w życie pomysły oraz nowe funkcje w naszym serwisie.