Około godziny 14:00 oficer dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Lęborku odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym przed miejscowością Wicko (gmina Wicko, powiat lęborski) na trasie Lębork – Łeba (214). Według wstępnych informacji zderzeniu uległy dwa samochody osobowe.

Na miejsce zadysponowano jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Lęborku, w tym oficera operacyjnego (zastępca dowódcy JRG Lębork) oraz ochotników z Wicka. Pierwsi na miejscu zdarzenia pojawili się strażacy z OSP Wicko, którzy natychmiast zabezpieczyli miejsce wypadku oraz przystąpili do udzielania pomocy osobom uczestniczącym. Po krótkiej chwili na miejsce przybyły zespoły pogotowia ratunkowego oraz zadysponowane zastępy z JRG.

Według wstępnych ustaleń kierujący samochodem osobowym marki audi A4 jadąc w stronę Lęborka zahaczył o osobowego forda, który kierował się w stronę Łeby. W wyniku zderzenia ford obrócił się, po czym z impetem uderzyło w drzewo – na szczęście osoby, które podróżowały tym pojazdem doznały jedynie ogólnych potłuczeń. Tyle szczęścia nie miał kierujący sajmochodem audi – samochodem najpierw zarzuciło a kierowcy nie udało się wrócić na swój pas i około 60 m dalej uderzył bokiem w drzewo i spadł ze skarpy. Z ciężkimi obrażeniami ciała oraz głowy został zaopatrzony przez lęborskich ratowników oraz przekazany załodze Lotniskowego Pogotowia Ratunkowego (Ratownik 22), które przetransportowało go do słupskiego szpitala.

Droga całkowicie jest na tą chwile zablokowana. Policjanci zorganizowali objazdy. Więcej informacji wkrótce.

o autorze

Redakcja