Dzisiaj około godziny 17:00 doszło do groźnego w skutkach wypadku drogowego na trasie Stęknica – Łebieniec (powiat lęborski). Samochód dostawczy marki vw t4 wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. W wyniku czego 52- letni mieszkaniec Łeby, kierujący tym pojazdem doznał poważnych obrażeń ciała.

Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowano służby ratownicze. Jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Lęborku, a także zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łebie. Wysłano również zespół pogotowia ratunkowego oraz radiowóz lęborskiej drogówki. Poszkodowany prawdopodobnie z urazem kręgosłupa został ewakuowany przez strażaków z uszkodzonego pojazdu na nosze typu deska i przekazany ratownikom medycznym. Miejsce oraz pojazd zabezpieczono. Ruch odbywał się wahadłowo.

W międzyczasie podjęto również decyzję o zadysponowaniu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Strażacy z JRG Lębork udali się do miejscowości Łeba, gdzie znajduje się odpowiednio przygotowane miejsce do lądowania helikopterów. Tam przy pomocy ochotników (zostali oni zaalarmowani do zdarzenia) z OSP Wicko przygotowali się do lądowania śmigłowca LPR z Gdańska.

Poszkodowany został przekazany ratownikom z LPRu. Jego życiu nic nie zagraża. Przyczyny wypadku bada policja. Wiadomo jeszcze, że 52- latek był trzeźwy.

o autorze

Redakcja