Dzisiaj około godziny 17:25 doszło do groźnego wypadku na trasie Lębork – Łeba (powiat lęborski). Kierowca volkswagena golfa, łamiąc przepisy ruchu drogowego doprowadził do czołowego zderzenia z oplem astrą. Dwie osoby – kierowca i pasażer golfa zostały poważnie ranne.

Do zdarzenia doszło w pobliżu miejscowości Białogarda na drodze wojewódzkiej 214. Kierowca golfa na rejestracjach z powiatu tczewskiego wyprzedzał przed zakrętem. Autem podróżowały trzy osoby. Z przeciwnej strony jechał opel astra na rejestracjach z powiatu słupskiego, którym jechała jedna osoba.

011006Prowadząca opla nie odniosła poważniejszych obrażeń. Takiego szczęścia nie miał kierowca golfa i jego pasażer, który dodatkowo został zakleszczony w pojeździe, aby go ewakuować z wraku strażacy musieli skorzystać ze sprzętu hydraulicznego. Z poważnymi obrażeniami wewnętrznymi został on zabrany z miejsca wypadku przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kierowcę golfa zabrała karetka do szpitala w Lęborku.

o autorze

Mateusz
Pomysłodawca i twórca Polskiego Serwisu Pożarniczego – Remiza.pl. W serwisie zajmuje się dosłownie wszystkim – od administracji serwisu po redagowanie nadesłanych tekstów. Straż pożarna to jego życie, co zresztą widać. Na co dzień strażak – ochotnik, który wdraża w życie pomysły oraz nowe funkcje w naszym serwisie.