Między Łebunią a Bukowiną doszło dzisiaj, ok. godz. 13 do kolizji trzech pojazdów. Do szpitala w Lęborku zostały zabrane trzy osoby, kierowca i dwoje dzieci w wieku 1-3 lat z jednego z pojazdów uczestniczących w kolizji. Na szczęście nic nikomu się nie stało i po obserwacji w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym wypuszczono.

Prawdopodobną przyczyną kolizji było niezachowanie ostrożności przez kierowcę vw passata. Na śliskiej nawierzchni pojazd wpadł w poślizg. Zderzenia z passatem, który zaczął się obracać, nie mógł uniknąć kierowca vw transportera, który nadjeżdżał z naprzeciwka. Na koniec passat zahaczył w jadącego za vw transporterem fiata ducato i uderzył w drzewo.

&

&

Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Lęborku oraz jeden zastęp OSP Cewice. Strażacy standardowo w takich sytuacja zabezpieczali miejsce wypadku oraz odłączyli akumulatory i zneutralizowali płyny. Na szczęście ich pomoc nie była potrzebna przy wydobyciu osób poszkodowanych, które z tej kolizji wyszły z pojazdów o własnych siłach.

Opracowanie: Adam Reszka

o autorze

Redakcja