Do bardzo groźnie wyglądającej kolizji doszło wczoraj około godziny 10:30 na drodze między Mostami a Lubowidzem. Prawdopodobnie kierowca fiata pandy podczas skręcania w lewo na jedną z posesji wymusił pierwszeństwo na nadjeżdżającym z naprzeciwka audi A6.

Fiatem na wejherowskich numerach rejestracyjnych jechały dwie starsze osoby, małżeństwo. Kierowca myślał, że zdąży zjechać z drogi przed nadjeżdżającym z naprzeciwka samochodem marki Audi, którym jechało dwóch mężczyzn. Prawdopodobnie źle ocenił prędkość nadjeżdżającego samochodu i na środku jezdni został uderzony w lewy, przedni bok. Siła uderzenia była bardzo duża, mniejszy i lżejszy fiat kilka razy się obrócił, a audi wjechało w ogrodzenie pobliskiej posesji.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano strażaków z JRG Lębork, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali dostęp do osoby poszkodowanej za pomocą sprzętu hydraulicznego i zneutralizowali płyny eksploatacyjne, który wyciekły z rozbitego pojazdu. Choć całe zdarzenie wyglądało bardzo poważnie, to na szczęście po przebadaniu osób poszkodowanych wszystkich zwolniono ze szpitala.

o autorze

Redakcja