Dzisiaj przed godz. 11 na drodze krajowej nr 6 przed Lęborkiem doszło do śmiertelnego potrącenia rowerzysty przez samochód ciężarowy. Rowerzysta w wieku około 30-40 lat poniósł śmierć na miejscu. Ruch na drodze był wstrzymany na kilka godzin.

Kilka minut przed godziną 11-stą dyżurny policji w Lęborku został powiadomiony o potrąceniu rowerzysty na drodze krajowej nr 6 przed Lęborkiem. Natychmiast na miejsce skierowani zostali policjanci oraz służby ratunkowe. Policjanci potwierdzili, że około 2 km przed Lęborkiem od strony Słupska doszło do wypadku z udziałem rowerzysty i samochodu ciężarowego daf. Jak wstępnie ustalili policjanci z relacji świadków, jadący w kierunku Słupska rowerzysta, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał nagle wprost pod jadący w kierunku Lęborka samochód ciężarowy i poniósł śmierć na miejscu.

Policjanci przesłuchali już 38 letniego kierowcę daf-a, został on również przebadany na alkoteście – był trzeźwy. Nadal nie znane są personalia rowerzysty, ciało zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych.

Po godzinie 13-stej ruch na drodze krajowej nr 6 został przywrócony. Policja pod nadzorem prokuratury będzie ustalać przyczyny wypadku a zeznania świadków i zabezpieczone przez policję na miejscu ślady pomogą w prowadzonym śledztwie. Policja apeluje kierowców aby zwracali szczególną uwagę na rowerzystów a do poruszających się jednośladami o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej z Lęborka, który posprzątał jezdnie z pozostałości po wypadku (zmycie jezdni).

Źródło oraz zdjęcia: KPP Lębork

o autorze

Redakcja