Dzisiaj około godziny 15:00 na drodze z Lęborka do Łeby (między Nową Wsią Lęborską, a Garczegorzem – krzyżówka) doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch aut osobowych. Na miejsce natychmiast wysłano służby ratownicze.

Według wstępnych ustaleń kierowca samochodu osobowego marki VW Golf na prostej drodze stracił panowanie nad pojazdem. Prawdopodobnie lekko uderzył w drugi samochód osobowy (wybita lewa szyba z tyłu), po czym uderzył tyłem pojazdu w drzewo i wylądował na polu.&

[galeria=2,prawa]O wielkim szczęściu mogą mówić pasażer oraz kierowca VW Golfa (w wieku od 16 do 20 lat). Przelecieli oni pomiędzy dwoma drzewami stojącymi obok jezdni. Z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala. Na miejsce zadysponowano radiowóz policji, dwa zastępy straży pożarnej (GCBA z OSP Nowa Wieś Lęborska oraz GBArt – JRG Lębork) oraz pogotowie ratunkowe.

Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pomocy poszkodowanym, zastępy straży pożarnej udały się do bazy. Na miejscu pozostała policja, która bada przyczyny wypadku.

Kierowca i pasażer z drugiego auta nie odnieśli obrażeń.

o autorze

Redakcja