Dzisiaj około godziny 15:25 oficer dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania przy KP PSP w Lęborku odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym w okolicach miejscowości Wilkowo Nowowiejskie. Według wstępnych informacji jedna osoba w pojeździe mogła być zakleszczona.

Na miejsce zdarzenia zadyspnowano zastęp GBA 1,6/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Lęborku, pogotowie ratunkowe oraz policję. Gdy strażacy oraz ratownicy medyczni dotarli do wskazanego miejsca, okazało się, że samochód osobowy marki BMW wypadł z jezdni, wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w drzewa.

Na szczęście dwie osoby podróżujące BMW nie odniosły poważnych obrażeń. Ze względu na podeszły wiek pasażerki (doznała również złamania kciuka) lekarze zdecydowali o jej pozostaniu w szpitalu w Lęborku. Według informacji, które uzyskaliśmy od policji, do wypadku doszło podczas manewru wyprzedzania BMW przez samochód osobowy marki VW Passat, który niebezpiecznie zbliżył się do wyprzedzanego pojazdu i zmusił go do zjechania na pobocze.

o autorze

Redakcja