Dzisiaj około 6:35 doszło do wypadku drogowego w miejscowości Mosty (Powiat Lęborski, Pomorskie). Kierowca osobowego vw transportera, który jechał ze Słupska w stronę Gdańska zderzył się z samochodem audi 80, którym jechała kobieta z 3-letnim dzieckiem.

Jak mówią świadkowie zdarzenia, przyczyną wypadku mgło być wjechanie samochodu audi na skrzyżowanie przy czerwonym świetle. Kierowca volkswagena widząc wjeżdżające auto próbował się jeszcze ratować, przez co, jak mówi nam świadek zdarzenia, omal nie został przejechany na pasach.

Na dzień dzisiejszy za wcześnie jest wskazywać sprawcę oraz przyczyny wypadku gdyż dopiero na podstawie zebranego materiału, zabezpieczonych śladów, opinii biegłego oraz przesłuchań kierowców i świadków zdarzenia ustalony będzie jego przebieg i możliwe wskazanie sprawcy – informuje asp. Daniel Pańczyszyn, oficer prasowy KPP Lębork. – Za spowodowanie wypadku drogowego może grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

Volkswagen transporter uderzył przodem w bok audi. 35-letnia kobieta kierująca audi oraz 3-letnia dziewczynka zostały przewiezione do szpitala. Kobietę zabrano z &podejrzeniem uszkodzenia kręgosłupa. 40-letni kierowca vw nie odniósł większych obrażeń, tak samo pasażerowie, którzy jechali tym samochodem prawdopodobnie na lotnisko do Trójmiasta.

W wyniku kolizji uszkodzona została takżeprzydrożna latarnia, która została uderzona przez audi. Po złamaniu się latarnia spadła na pobliską posesję i uszkodziła jeden z pojazdów na złomowcu. Natomiast volkswagen skosił po drodze sygnalizację świetlną, która również została doszczętnie zniszczona.

Na miejsce zdarzenia wysłano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Lęborku (471[G]21 oraz 471[G]22). Ratownicy musieli użyć sprzętu hydraulicznego, aby bezpiecznie i szybko ewakuować osobę poszkodowaną z wraku pojazdu.&

Tekst przy współpracy Lebork24.info.

o autorze

Redakcja