Kilka minut przed godziną 11 na drodze powiatowej 212 w kierunku Cewic (od strony Lęborka) doszło do kolizji volkswagena passata i mercedesa sprintera. Mimo poważnych zniszczeń obu pojazdów, żaden z uczestników nie doznał obrażeń zagrażających życiu.

Mieszkaniec gm. Cewice, kierujący volkswagenem, jadąc prawdopodobnie z nadmierną prędkością na mokrej nawierzchni, nie zdążył wyhamować i w celu ominięcia stojącego na poboczu pojazdu zjechał na przeciwny pas ruchu zderzając się czołowo z dostawczym mercedesem. W wyniku uderzenia sprinter zjechał do rowu i przewrócił się na bok, a passat uległ poważnym uszkodzeniom. U kierowcy passata, po przewiezieniu do lęborskiego szpitala, stwierdzono złamanie kończyn górnych i obojczyka. Kierowca i pasażerka mercedesa nie odnieśli większych obrażeń.

Z opinii świadków, służby ratownicze zostały wezwane przez pasażera pojazdu zaparkowanego na poboczu.

&

Redaktorzy Polskiego Serwisu Pożarniczego apelują do zmotoryzowanych aby widząc wypadek zatrzymać się i udzielić poszkodowanym pierwszej pomocy. Równie ważna jest obecność świadków wypadku do przyjazdu policji oraz służb ratunkowych, gdyż pomoc oraz zeznania mogą pomóc w ustaleniu przyczyny wypadku.

o autorze

Redakcja