W Białogardzie (gmina Wicko) około godz. 8.40 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu ciężarowego volvo FL i dostawczego renault trafic. Kierowca dostawczaka został zabrany przez karetkę do lęborskiego szpitala, odniósł obrażenia brzucha (pęknięcia żebra i uraz miednicy).

Wypadek prawdopodobnie spowodował kierowca samochodu ciężarowego. Volvo jadące od strony Łeby wpadło &łuku drogi w poślizg i stanęło w poprzek jezdni. Jadący z naprzeciwka kierowca dostawczego renaulta raczej nie miał szans na uniknięcie zderzenia. Silna mgła znacznie utrudniała widoczność, a śliska nawierzchnia utrudniała hamowanie. Bus uderzył w tył samochodu ciężarowego i wjechał do rowu, natomiast ciężarówka po uderzeniu wróciła na swój pas drogi.

Na miejsce przybyły zastępy z OSP Łeba i Wicko, oraz z JRG Lębork. Obecność strażaków okazał się niezbędna nie tylko z powodu zabezpieczenie miejsca zdarzenia, ale również pomogli oni wydostać się z opresji karetce pogotowia, która miała problem z wydostaniem się z bocznej polnej drogi.

Obaj kierowcy samochodów biorących udział w zdarzeniu drogowym byli trzeźwi. Kierowca samochodu ciężarowego nie odniósł żadnych obrażeń.

o autorze

Redakcja