Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło 1 maja br. kilka minut po godzinie 16-nastej. Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnicy otrzymało zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów tuż przed miejscowością Bierutów. Na miejsce skierowano natychmiastowo dwa zastępy z oleśnickiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz po jednym zastępie z OSP KSRG Bierutów i OSP KSRG Zbytowa. Do zdarzenia wyjechał także oficer operacyjny KP PSP Oleśnica i służby współdziałające – pogotowie ratunkowe i policja.

Przybyły na miejsce, jako pierwszy zastęp strażaków rozpoznał poważny wypadek w wyniku, którego samochód dostawczy marki Fiat Ducato wylądował w przydrożnym rowie. Natomiast drugi z pojazdów, Chrysler Stratus, rozpadł się na dwie części, z czego jedna z nich znajdowała się na poboczu, a druga kilka metrów poza jezdnią. Kierujący Działaniem Ratowniczym stwierdził, iż poszkodowane są cztery osoby w tym jedna uwięziona wewnątrz rozbitego pojazdu. Poprosił Stanowisko Kierowania o zadysponowanie na miejsce dodatkowych zespołów pogotowia ratunkowego oraz śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W pierwszej kolejności prowadzonych działań zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca wypadku i ewakuacja uwięzionej kobiety oraz udzielenie pomocy przedmedycznej pozostałym uczestnikom zdarzenia. Z chwilą dotarcia na miejsce zespołów pogotowia ratunkowego oraz dodatkowych zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej część czynności została przejęta przez przybyłych ratowników.

Będący na miejscu lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon u osoby podróżującej osobowym Chryslerem. Druga osoba, która została przetransportowana w ciężkim stanie do placówki szpitalnej, zmarła po dotarciu do szpitala. Na miejscu tragicznego zdarzenia przez wiele godzin pracowali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy oraz prokuratura. Na czas prowadzonych czynności droga była zablokowana.

o autorze

Kamil Czereba