18 października, około godziny 16:40, w miejscowości Śliwniki (gmina Nowe Skalmierzyce) doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. W wyniku zdarzenia jedna osoba zginęła, a trzy zostały zabrane do szpitala.

Po przyjęciu zgłoszenia przez ostrowskie Centrum Powiadamiania Ratunkowego do wypadku niezwłocznie udały się dwie karetki pogotowia ratunkowego, sekcja OSP Skalmierzyce oraz zastęp z JRG w Ostrowie Wielkopolskim.

Na miejscu wypadku jako pierwszy pojawił się samochód GBA 2,5/16 z OSP Skalmierzyce, a tuż za nim karetki ostrowskiego pogotowia, których zespoły natychmiast zajęły się poszkodowanymi.

[galeria=3,prawa]Po rozpoznaniu sytuacji stwierdzono zderzenie dwóch pojazdów osobowych, z których jeden uległ przerwaniu na pół. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przygotowali do użycia nożyco-rozpierak, okazał się on jednak zbędny ponieważ jeden z poszkodowanych wypadł z rozpołowionego kadetta poza pojazd, drugą ofiarę udało się wydostać bez potrzeby użycia wyżej wymienionego sprzętu. Niestety, dla mężczyzny w wieku około dwudziestu pięciu lat nie było już ratunku, lekarz pogotowia stwierdził zgon.

Volkswagenem vento podróżowały dwie osoby, które zostały przetransportowane do szpitala z ogólnymi stłuczeniami.

Ruch na skrzyżowaniu, na którym doszło do wypadku został wstrzymany. Gdy zaczęło się ściemniać strażacy oświetlili miejsce zdarzenia, a po wykonaniu czynności przez policję i przybyciu pomocy drogowej usunęli pozostałości po wypadku.

W akcji udział wzięły:

  • GBA 2,5/16 – Star 12.157 – OSP Skalmierzyce (KSRG),
  • SLRd (1,3/16) – Star L20 – JRG PSP Ostrów Wielkopolski,

oraz

  • dwie karetki pogotowia ratunkowego,
  • trzy radiowozy policji.

Prawdopodobną przyczyną wypadku było wymuszenie pierwszeństwa przez któryś z pojazdów. Policja ustala co dokładnie było przyczyną tego poważnego wypadku.

Foto i opis: Wojtek Śniegula

o autorze

Redakcja