Kilkanaście minut po godzinie 5:00 rano dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie otrzymał informację o zderzeniu dwóch samochodów osobowych marki Ford Fiesta oraz BMW&w miejscowości Broniszewice na drodze powiatowej Pleszew – Chocz. W wyniku wypadku ranne zostały dwie osoby.

Na miejsce zdarzenia zadysponowany został zastęp ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Pleszewie, ratownicy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Broniszewicach, zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Po dotarciu na miejsce strażacy zabezpieczyli teren działań i rozbite pojazdy oraz pomogli przetransportować ranne osoby do karetki pogotowia, które zostały przewiezione do pleszewskiego szpitala. Dalsze działania straży pożarnej polegały na zneutralizowaniu i usunięciu wycieków płynów eksploatacyjnych z rozbitych aut.

Akcja ratownicza oraz usuwanie skutków wypadku trwały ponad dwie godziny, natomiast dokładne okoliczności tego zdarzenia ustali dochodzenie prowadzone przez policję.

Źródło: KP PSP Pleszew

o autorze

Redakcja