Dzisiaj 15 listopada 2016 roku około godziny 16:00 Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Polkowicach odebrało zgłoszenie o wypadku drogowym w okolicach miejscowości Nowa Wieś Lubińska.

Do wypadku doszło pomiędzy Jędrzychowem a Nową Wsią Lubińską. Kierujący pojazdem marki Ford Focus stracił panowanie nad pojazdem, a następnie z impetem uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca został uwięziony we wraku pojazdu.

Pierwsi na miejscu zdarzenia pojawili się funkcjonariusze drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach oraz zastęp ochotników z Nowej Wsi Lubińskiej. Ze względu na brak specjalistycznego sprzętu, strażacy oraz funkcjonariusze zmuszeni byli oczekiwać na zastępy z JRG Polkowice oraz OSP Sobin – w pomiędzy czasie monitorowany był stan poszkodowanego oraz zabezpieczanie miejsca zdarzenia.

Kolejne przybyłe na miejsce zastępy rozpoczęły uwalnianie kierującego z rozbitego pojazdu za pomocą narzędzi hydraulicznych. W trakcie transportu poszkodowanego do karetki, jego stan gwałtownie się pogorszył – został oceniony jako krytyczny. Podjęto decyzję o zadysponowaniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Wrocławia – niestety załoga zmuszona była odmówić przylotu ze względu na fatalne warunki atmosferyczne.

20 -latek trafił do szpitala w Lubinie. Czynności wyjaśniające ten wypadek prowadzą funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach.

Siły i środki:

531[D]21 – GBA Mercedes Benz Atego – JRG Polkowice
531[D]25 – GCBA MAN TGM – JRG Polkowice
538[D]64 – GBA Star 244 – OSP Parchów
538[D]84 – GBA Star 200 – OSP Nowa Wieś Lubińska
539[D]66 – GCBA Jelcz 442 – OSP Sobin
P6 – Mercedes Benz Sprinter – ZRM Polkowice
Ratownik 13 – LPR Wrocław ( zawrócony )
B997 – Kia Ceed SW II – WRD KPP Polkowice

o autorze

Waldemar Szańkowski
Od wielu lat interesuję się pracą strażaka czy też policjanta. Od około 2 lat zacząłem interesować się również fotografią. Z aparatem jestem na miejscu zdarzeń drogowych, pożarów i innych zdarzeń, w których interweniują służby mundurowe. Już niebawem podejmę pracę w MSW.