Trzy osoby ranne to bilans wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i motocykla, do którego doszło w miejscowości Gądki. Do zdarzenia doszło w sobotę 18 sierpnia około godziny 15:30 na trasie S-11 Kórnik-Poznań. Na miejsce zadysponowane zostały dwa zastępy z JRG-6 Krzesiny i zastęp OSP Kórnik.

Po dotarciu na miejsce zastano rozbity pojazd osobowy marki BMW oraz motorower. Trzy poszkodowane osoby w wypadku znajdowały się już pod opieką przybyłego wcześniej zespołu pogotowia ratunkowego. Mimo groźnie wyglądającego wypadku, co można stwierdzić po wyglądzie samochodu osobowego, działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i sorpcji płynów eksploatacyjnych pojazdów.

Z pierwszych ustaleń policji wynika, że przyczyną wypadku była nadmierna prędkość z jaką poruszał się samochód osobowy. Pojazd wpadł w poślizg, odbił się kilka razy od barier energochłonnych a następnie siłą bez władności uderzył w prawidłowo jadący motorower. Na skutek wypadku przez kilkadziesiąt minut droga S-11 w kierunku Poznania była całkowicie zablokowana a ruch w kierunku Kurnika odbywał się tylko jednym pasem.

Źródło: KM PSP Poznań, OSP Kórnik

o autorze

Redakcja