Wieczorem, w niedzielę w miejscowości Świnice kaliskie (pow. sieradzki, gmina Goszczanów) doszło do nietypowego wypadku drogowego, w wyniku którego VW Golf „wleciał” na podwórze domku jednorodzinnego.

Zdarzenie miało miejsce około godziny 19:25. Zgłoszenie o wypadku wpłynęło do PSK PSP w Sieradzu. Dyspozytor stanowiska kierowania na miejsce zdarzenia zadysponował samochód SLRt z JRG Sieradz, SLRt z OSP Goszczanów, a ze względu na to, że zdarzenie miało miejsce na granicy powiatów kaliskiego i sieradzkiego powiadomił również MSK w Kaliszu, które zadysponowało SLRd z JRG 1 w Kaliszu oraz OSP Koźminek.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia jako pierwszego samochodu z OSP Goszczanów, strażacy stwierdzili, że samochód osobowy dachował wpadając na teren prywatnej posesji. Samochodem na szczęście jechał sam kierowca, który przytomny został przekazany zespołowi pogotowia ratunkowego z Sieradza.

Mężczyzna częściowo znajdował się poza samochodem i nie zachodziła potrzeba użycia sprzętu hydraulicznego.

Strażacy poza zabezpieczeniem miejsca zdarzenia oświetlili je, a po wykonaniu czynności dochodzeniowo – śledczych przez policję usunęli pozostałości po wypadku.

Z relacji świadków wynikało, że pojazd uderzył w budynek, którego elewacja nie została jednak uszkodzona.

Przyczyna wypadku jest ustalana przez policję.

W akcji udział wzięły:

  • SLRt – Ford Transit – OSP Goszczanów (KSRG)
  • GBA 2,5/16 – Star 12.157 – OSP Koźminek (KSRG
  • SLRd – Iveco Turbo Daily – JRG 1 Kalisz
  • SLRt – Iveco Turbo Daily – JRG Sieradz.

Foto i opis: Wojciech Śniegula.
Zdjęcia można znaleźć również na:

http://osp.goszczanow.com.pl/news.php

http://ospkozminek.tnb.pl/news.php

o autorze

Redakcja