Trzy ofiary śmiertelne i jedna osoba ranna to bilans wypadku, do którego doszło na odcinku drogi krajowej numer 6 pomiędzy Warszkowem a Wrześnią.

Informacja o wypadku do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Sławnie wpłynęła w sobotę 13lipca kilka minut po godzinie 6 rano. Do zdarzenia zadysponowano trzy zastępy ratowniczo-gaśnicze z JRG Sławno, policję, pogotowie ratunkowe oraz śmigłowiec LPR.

Po dotarciu na miejsce zastępów straży pożarnej ustalono, że w wypadku brały udział trzy samochody osobowe marki Volkswagen Passat, Renault Megane oraz Kia. Pojazdami podróżowały łącznie cztery osoby niestety trzy z nich poniosły śmierć w wyniku odniesionych obrażeń.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu przy użyciu sprzętu hydraulicznego do osób poszkodowanych, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.

Z wstępnych ustaleń policji wynika, że Volkswagen Passat odbił się do samochodu marki Kia i czołowo uderzył w Renaulta- opisuje przebieg dramatu mł. insp. Ryszard Radziuk, komendant powiatowy policji w Sławnie, ale dokładne przyczyny tragedii wyjaśni prowadzone dochodzenie.

Źródło: KG PSP, Foto: Ryszard Pietrasz

o autorze

Redakcja