Do tragicznego wypadku doszło wczoraj około godziny 17:00 na drodze gminnej pomiędzy miejscowościami Luzino i Rosochy (woj. pomorskie). Fiat Siecento zderzył się z samochodem ciężarowym marki Daf. W wyniku wypadku śmierć poniosły dwie kobiety podróżujące samochodem osobowym.

Zdarzenie miało miejsce na newralgicznym skrzyżowaniu w&Rosochach. Kierowca cieżarówki uderzył centralnie w&bok samochodu osobowego. Do zdarzenia natychmiast zaalarmowano Ochotniczą Straż Pożarną w Strzepczu i Luzinie oraz strażaków z JRG Wejherowo.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuiwaniu osób poszkodowanych z&pojazdu, gdyż stwierdzono u&nich brak czynności życiowych oraz podjęciu czynności reanimacyjnych. Na miejsce przybyły również zespoły pogotowia ratunkowego. Zadysponowano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Kierowca samochodu ciężarowego nie odniósł poważniejszych obrażeń, był trzeźwy. Niestety, śmierć poniosły dwie kobiety w wieku 21 i 46 lat. Mimo szybko podjętej akcji ratowniczej nie udało się ich uratować.

Na czas prowadzonych przez strażaków i policję działań ruch w okolicy skrzyżowania, gdzie doszło do wypadku, został zamknięty. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem ciężarowym prawdopodobnie wymusił pierwszeństwo. Przyczyny tragedii wyjaśni śledztwo prowadzone pod nadzorem prokuratora.

o autorze

Redakcja