W dniu 12 sierpnia krótko po godzinie 16 na drodze wojewódzkiej numer 189 pomiędzy miejscowościamiGórzna i Jastrowie doszło do groźnego wypadku z udziałem ciężarówki i samochodu osobowego.

Powiatowe Stanowisko Kierowania w Złotowie do zdarzenia zadysponowało zastęp z OSP Jastrowie, zastęp ratownictwa technicznego z JRG w Złotowie oraz Pogotowie Ratunkowe. Po dotarciu na miejsce służb ratunkowych i rozpoznaniu sytuacji potwierdzono, że w wypadku brały udział dwa samochody osobowy oraz ciężarowy.

Samochodem ciężarowym jechał tylko kierowca natomiast pojazdem osobowym podróżowało pięć osób w tym jedno dziecko. Ze względu na to, że wszystkie osoby z samochodu osobowego odniosły poważne obrażenia a kierowca był uwięziony we wnętrzu wraku pojazdu na miejsce zadysponowano kolejne zastępy z JRG Złotów, dodatkowe karetki pogotowia oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. &Po zderzeniu samochód ciężarowy przydusił osobówkę do bariery energochłonnej. W celu uwolnienia kierowcy strażacy najpierw musieli odciągnąć ciężarówkę od samochodu osobowego następnie przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do osoby poszkodowanej. Wszystkie osoby z samochodu osobowego zostały przetransportowane do szpitali w Pile i Złotowie, kierowca ciężarówki natomiast nie wymagał hospitalizacji.

Źródło: KW PSP Poznań

o autorze

Redakcja