Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w zeszły czwartek (10.03.2011) około godziny 5:50 rano na drodze Chromakowo – Poniatowo. Samochód osobowy z czterema osobami wpadł w poślizg i z impetem uderzył w przydrożne drzewo.

&

&

Na oblodzonej drodze 42 – letnia kobieta kierująca samochodem osobowym marki OPEL Corsa straciła panowanie nad kierownicą i wpadła w poślizg, a następnie zjechała do rowu i uderzyła w drzewo. Samochodem podróżowały w sumie cztery kobiety. Trzy w ciężkim stanie trafiły do szpitala. Niestety mimo akcji ratowniczej lekarz u czwartej poszkodowanej stwierdził zgon.

Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie mieli utrudniony dostęp do zmiażdżonego wraku samochodu. By wydostać osoby poszkodowane w wypadku strażacy musieli wyciąć trzy brzozy pomiędzy którymi znajdował się OPEL Corsa, następnie wycięto jedną ze ścian samochodu by umożliwić dostęp do uwięzionych kobiet. Dwie osoby natychmiast przewieziono do szpitala w Żurominie. Jedną z nich postanowiono przetransportować śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do specjalistycznego szpitala w Płocku. Miała ona rozległe obrażenia wewnętrzne oraz złamania obu nóg.

Sprawę bada policja oraz prokuratura.

&

Na miejscu zdarzenia była:

  • Państwowa Straż Pożarna w Żurominie
  • Karetka Pogotowia Ratunkowego
  • KPP w Żurominie

&

Informacje od: Ewelina Wypych

o autorze

Redakcja