W dniu 11 kwietnia (poniedziałek) o godz. 6.35 na trasie Poniatowo – Żuromin miał miejsce wypadek. Strażacy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia nikogo nie zastali.

Samochód marki Opel Astra zjechał na przeciwległy pas i dachował, po czym znalazł się w rowie. Całe zdarzenie widział świadek, który natychmiast zgłosił to do KP PSP. Strażacy będący na miejscu mocno się zdziwili, gdyż w samochodzie nikogo nie zastali. Kierowca wraz z pasażerem uciekli z miejsca zdarzenia. Jak się później okazało, byli pijani. Świadek wypadku znał nazwiska zbiegów. Całą sprawę przedstawiono policji. Ta natychmiast rozpoczęła poszukiwania. Obaj panowie udali się do lasu, gdzie czekali na pomoc ze strony siostry kierowcy. Niestety jeden z policjantów znał tę kobietę. Rozpoznał ją, gdy ta jechała już po swojego brata i natychmiast wyruszył za nią. Okazało się, że kierowcą pojazdu był 22 – letni mieszkaniec Zielonej, a pasażer to 46 – letni mieszkaniec Wólki Kliczewskiej. Badanie krwi wykazało, że kierujący Oplem Astrą miał 1,82 promila. Pasażer natomiast 2,18 promila. Panowie zostali zatrzymani w celu wyjaśnienia powodu wypadku.

&

Kierowco!

Piłeś? Nie jedź!

Co roku na polskich drogach w wypadkach z udziałem pijanych kierowców giną niewinni ludzie. Kierowców nie odstraszają nawet wyższe kary i to, że pijanemu kierowcy natychmiast zabierane jest prawo jazdy. Statystyki są zatrważające.

W roku 2007 nietrzeźwi uczestniczyli w 6 503 wypadkach drogowych. Śmierć poniosły 774 osoby a 8 193 odniosły obrażenia.

o autorze

Redakcja