Małopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej rozkazem z dnia 21 czerwca powołał Kompanię Logistyczną ‘WATRA’.

Kompania funkcjonuje w ramach Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego i składa się z pięciu plutonów.

W skład pierwszego plutonu wchodzą jednostki: OSP Czerna i OSP Biały Kościół z powiatu krakowskiego, OSP Przybysławice z powiatu miechowskiego i OSP Wierzbno z powiatu proszowickiego.

Drugi pluton to: OSP Olkusz, OSP Rozkochów z powiatu chrzanowskiego, OSP Kęty z powiatu oświęcimskiego i OSP Spytkowice z powiatu wadowickiego.

Trzeci pluton to: OSP Szczucin z powiatu dąbrowskiego, OSP Łęg Tarnowski z powiatu tarnowskiego, OSP Łużna z powiatu gorlickiego i OSP Tymowa z powiatu brzeskiego.

Czwarty pluton to: OSP Rzezawa z powiatu bocheńskiego, OSP Kamienica z powiatu limanowskiego, OSP Podrzecze z powiatu nowosądeckiego, OSP Wola Batorska z powiatu wielickiego.

Piąty pluton to: OSP Kościelisko z powiatu tatrzańskiego, OSP Nowy Targ, OSP Głogoczów z powiatu myślenickiego i OSP Sidzina z powiatu suskiego.

Każda jednostka dysponuje lekkim samochodem i przyczepą, która jest wyposażona w namiot stelażowy, 10 łóżek, 10 śpiworów, 10 krzeseł, stolik, nagrzewnica olejowa, agregat prądotwórczy, sprzęt oświetleniowy i inne akcesoria takie jak narzędzia czy kanistry na paliwo. Przyczepy zostały zakupione w zeszłym roku w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej.

Kompania ‘WATRA’ będzie dysponowana do zdarzeń o charakterze masowym lub długotrwałym, gdzie konieczne będzie zapewnienie zaplecza dla ratowników bądź schronienia dla osób poszkodowanych.

Foto. OSP Kościelsko 

o autorze

Redakcja/Łukasz