W środę 10 kwietnia o godz. 19.17 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Białymstoku wpłynęła informacja o pożarze drewnianego budynku mieszkalnego w Łapach przy ul. 3-go Maja.

Dowódca JRG nr 5 w Łapach, który w czasie wolnym poza służbą zauważył pożar, przybył na miejsce zdarzenia i przeprowadził rozpoznanie, w trakcie którego ustalił, że ogień obejmował całkowicie drewniany budynek gospodarczy z opałem (przybudówka do budynku mieszkalnego), ścianę szczytową budynku mieszkalnego i dalej rozprzestrzeniał się po nieużytkowym poddaszu.

Po dojechaniu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów JOP od strony ul. 3-go Maja podano 3 prądy wody na front rozprzestrzeniającego się pożaru. Kolejne zastępy przybyłe na miejsce rozwinęły się do strony ul. Długiej podając prąd wody na palącą się przybudówkę z opałem. Prowadzone przez strażaków działania przyniosły zamierzony efekt: pożar przestał się rozwijać i zlokalizowano go. Spaleniu uległa drewniana przybudówka, częściowo strop, konstrukcja dachu i jedno z pomieszczeń na parterze. Uratowano przed spaleniem pozostałe pomieszczenia mieszkalne znajdujące się na parterze oraz nie dopuszczono, aby ogień rozprzestrzenił się na sąsiednie budynki. Żaden z mieszkańców nie ucierpiał w wyniku zaistniałego zdarzenia – poinformowała na swojej stronie białostocka straż pożarna.

W działaniach trwających ponad dwie godziny udział brało sześć zastępów z JRG 5 w Łapach, OSP Łapy, OSP Uhowo, OSP Płonka Kościelna i OSP Suraż.

Foto. KM PSP Białystok/OSP Łapy

o autorze

Redakcja/Łukasz