2 grudnia około godziny 4 braniewscy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Czosnowo w gminie Płoskinia.

W chwili dojazdu strażaków na miejsce pożaru ogniem objęta była cała konstrukcja budynku gospodarczego, a pożar stanowił zagrożenie dla pobliskiego obiektu mieszkalnego. Strażacy oprócz działań gaśniczych skierowanych na palący się obiekt skupili się również na ograniczeniu promieniowania cieplnego, które stanowiło zagrożenie dla budynku mieszkalnego. Dzięki szybkiej interwencji strażaków pożar nie przeniósł się na sąsiadujący obiekt – poinformował mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie.

Strażacy przeprowadzili również prace rozbiórkowe zniszczonej konstrukcji budynku gospodarczego i usunęli części nagromadzonych i palących się materiałów. W trakcie działań wewnątrz zniszczonego przez pożar obiektu gospodarczego ratownicy odnaleźli butle z gazem, która została przeniesiona w bezpieczne miejsce.

Działania gaśnicze trwające ponad cztery godziny prowadziły zastępy z JRG w Braniewie i OSP z Płoskini, Długoboru i Dąbrowy.

Foto. mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek

o autorze

Redakcja/Łukasz