Miejskie Stanowisko Kierowania w Skierniewicach w dniu 20 kwietnia po godzinie 16.20 otrzymało zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego na ulicy Kozietulskiego. Początkowo na miejsce skierowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Skierniewicach.

[galeria=1,prawa]Ogniem objęty był budynek gospodarczy konstrukcji drewnianej, wewnątrz znajdowały się opony, drewno na opał i mini traktor rolniczy. Po przybyciu zastępów z JRG Skierniewice (2xGCBA) podano dwa prądy wody w natarciu na palący się budynek oraz stwierdzono, że siły i środki są niewystarczające. Została zaalarmowana Ochotnicza Straż Pożarna Mokra Lewa. W tym samym czasie ratownicy z JRG podali jednej osobie tlen, która przebywała w pobliżu budynku.

Według nieoficjalnych informacji osoba ta wypalała śmieci w pobliżu szopy i ogień przeniósł się na budynek. Pożar został opanowany jeszcze przed przybyciem ochotników. Ich zadaniem było zbudowanie linii zasilającej dla ciężkiego samochodu gaśniczego oraz pomoc w dogaszaniu poszczególnych elementów konstrukcji. Spaleniu uległ cały budynek wraz z elementami wyposażenia. Działania zakończono po godzinie 17.40. Przyczyny pożaru bada policja.

Siły i środki:

  • 351[E]21 GCBA Iveco Turbotech 190-60 z JRG Skierniewice
  • 351[E]25 GCBA MAN LE 18.280 z JRG Skierniewice
  • 369[E]14 GBA Star 200 z OSP KSRG Mokra Lewa
  • policja

Foto: Adam Grotkowski z OSP Mokra Lewa

o autorze

Redakcja