W niedzielę, 12 stycznia około godziny 3.30 strażacy z powiatu cieszyńskiego zostali zadysponowani do pożaru budynku przy ulicy Skałka w miejscowości Brenna.

Po dojechaniu na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że drewniany budynek jest cały objęty ogniem, a dojazd jest utrudniony przez ukształtowanie terenu i warunki panujące na drodze dojazdowej. W efekcie samochody ratowniczo – gaśnicze nie zdołały pokonać ostatnich 400 metrów.

Pierwsze działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu. Po rozpoznaniu sytuacji Kierujący Działaniem Ratowniczym podjął decyzję o zadysponowaniu na miejsce kolejnych jednostek PSP i OSP z terenu powiatu.

Duża odległość od punktów czerpania wody zmusiła strażaków do budowy linii zasilającej samochody będące najbliżej pożaru, nie było to jednak łatwe zadanie, gdyż linia ta osiągnęła długość około tysiąca metrów – napisali na swojej stronie strażacy z OSP Górki Wielkie.

W akcji, która trwała do godziny 11 brały udział zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Cieszynie, Ustroniu, Skoczowie oraz OSP Górki Wielkie, Brenna Centrum, Brenna Leśnica, Ustroń Nierodzim, Ustroń Polana, Ustroń Lipowiec i Ochaby.

Foto. OSP Górki Wielkie

o autorze

Redakcja/Łukasz