Wczoraj, 1 lipca około godziny 19:15 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Szczecinku otrzymało zgłoszenie o pożarze warsztatu w miejscowości Biała (gm. Biały Bór).

Po dojeździe na miejsce pierwszego zastępu z OSP Drzonowo druhowie zastali budynek gospodarczy objęty w całości ogniem. Sytuacja była rozwojowa, bowiem pożarem zagrożone były budynki mieszkalne oraz baloty słomy. Na miejsce sukcesywnie dojeżdżały kolejne zastępy straży pożarnej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, stworzeniu zasilania, podaniu środka gaśniczego na płonący budynek oraz na dowożeniu wody na miejsce zdarzenia z pobliskiego punktu czerpania wody.

Jak udało nam się ustalić pożar powstał na skutek uderzenia pioruna. Ogień błyskawicznie opanował cały budynek. Przed przybyciem straży pożarnej gospodarz próbował ewakuować około 20 krów z miejsca zdarzenia. W tym czasie doszło u niego do oparzenia.

Na miejscu interweniowało łącznie 7 zastępów straży pożarnej: zastęp z JRG Szczecinek, dwa zastępy zastępy z OSP Gwda Wielka, dwa zastępy z OSP Biały Bór, zastęp z OSP Drzonowo oraz oficer dyspozycyjny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku.

Tekst, foto.  Szczecinek112

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl