6 czerwca 2020 o godzinie 17:57 do SK KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku wielorodzinnego w miejscowości Wierzbica Dolna.

Dyżurny SK KP PSP w Kluczborku niezwłocznie skierował na miejsce zdarzenia siły i środki z JRG Kluczbork oraz OSP z Gminy Wołczyn.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów OSP okazało się, że objęte pożarem jest całe poddasze budynku trzykondygnacyjnego, wszyscy mieszkańcy opuścili budynek przed dojazdem służb ratowniczych.

Z uwagi konieczność prowadzenia działań w sprzęcie ochrony dróg oddechowych oraz na niewystarczające siły i środki na miejscu zdarzenia dysponowano kolejne jednostki OSP i PSP. Teren działań podzielony został na odcinki bojowe celem sprawnego kierowania licznymi zastępami, które brały udział w likwidacji zdarzenia.

W szczytowym momencie działań na miejscu zdarzenia pracowało 19 zastępów w sile 76 ratowników. Pożar udało się zlokalizować o godzinie 19:05.

W związku ze zniszczeniem poddasza okazało się, że mieszkańcy budynku nie będą mogli wrócić do swoich lokali, tym samym na miejsce zdarzenia przybył burmistrz Gminy Wołczyn celem organizacji zastępczych lokali dla mieszkańców.

Straty jakie wstępnie oszacowano po pożarze to blisko 200 tysięcy złotych a uratowane mienie oszacowano na wartość 500 tysięcy złotych.

Opracowanie: mł. asp. Karol Grzyb KP PSP Kluczbork
Foto. KP PSP Kluczbork

o autorze

Redakcja/Łukasz