10 czerwca 2015 roku o godz. 11.49 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze wiaty magazynowej w jednym z zakładów produkcyjnych w Czaplinku przy ul. Pławieńskiej.5_1155

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych jednostek straży pożarnej stwierdzono, że pali się drewno opałowe, palety i płyty wiórowe składowane w wiacie bezpośrednio przylegającej do obiektu produkcyjnego i innego obiektu magazynowego. Wszystkie osoby pracujące na terenie zakładu zostały ewakuowane przed przybyciem służb.

Po odłączeniu wszystkich mediów i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zostały wprowadzone 2 prądy piany gaśniczej w obronie zagrożonych obiektów, a w miarę przybywania dodatkowych sił i środków wprowadzono kolejne 3 prądy piany gaśniczej w natarciu na ognisko pożaru.

Równocześnie z działaniami gaśniczymi prowadzono rozbiórkę zwisających elementów konstrukcyjnych wiaty oraz wynoszono nagromadzone drewno. Do wnętrza obiektu zostały wprowadzone 2 roty w sprzęcie ochrony dróg oddechowych w celu sprawdzenia pomieszczeń pod kątem obecności osób poszkodowanych.

Z uwagi na słabe ciśnienie w sieci hydrantowej zostało zorganizowane stanowisko czerpania wody, z którego dowożono wodę do miejsca zdarzenia. Działania straży pożarnej trwały ponad 6 godzin i brało w nich udział 12 zastępów.

Fot. kpt. Andrzej Podolak, Ochtonicza Straż Pożarna w Czaplinku

o autorze

Redakcja