W dniu 7 listopada 2009 roku ok. godziny 12:14 do stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu dociera zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego we wsi Terespotockie.

[galeria=8,prawa]Dyspozytor natychmiast na miejsce akcji wysyła jednostkę OSP Opalenica w sile dwóch zastępów na samochodach GBA 2,5/16 oraz GCBA 6/32, z JRG Grodzisk Wielkopolski jeden zastęp na samochodzie GCBA 5/24, z JRG Nowy Tomyśl jeden zastęp na samochodzie GCBA 5/33, SH-21 oraz oficera dyżurnego na samochodzie SDŁ, z OSP Wojnowice jeden zastęp na samochodzie GBM 2,5/8 oraz jeden zastęp z OSP Terespotockie na samochodzie GLM.

[galeria=12,lewa]Na miejscu akcji jako pierwszy dociera zastęp z JRG Grodzisk Wlkp. a zaraz za nim dwa zastępy z OSP Opalenica w tym momencie prawie cały budynek mieszkalny jest w ogniu strażacy szybko podają trzy prądy wody dwa z zewnątrz celem nie dopuszczenia przejścia ognia na przyległy do domu budynek gospodarczy oraz jeden prąd od wewnątrz w mieszkaniu. Wielki, a zarazem tragiczny w skutkach pożar w niespełna godzinę ogień strawił dom. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń, jednak 4 osobowa rodzina straciła cały dobytek oraz dach nad głową.

Spaleniu uległy 2 pokoje, przedpokój, kuchnia, poddasze oraz dach. Przyczyny powstania ognia ustalają biegli. Wstępne straty spowodowane pożarem to ponad 50 000 złotych. Zadania strażaków polegały na ugaszeniu ognia, wyniesieniu uratowanych rzeczy z mieszkania, rozbiórce konstrukcji dachowej i ogólnym zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

Fot: Kuba Czekała, Piotr Pazderski

o autorze

Redakcja