Dzisiaj około godziny 11:30 do dyżurnego KM PSP w Tychach wpłynęło zgłoszenie o pożarze fabryki laminatów w Lędzinach przy ul. Lędzińskiej.

Na miejsce wysłane zostało łącznie dziewięć strażackich zastępów: cztery z JRG Tychy (GBA, GBAPr, GCBA, SD), jeden z OSP Lędziny (GCBA), jeden z OSP Bieruń Stary (GBA), jeden z OSP Bojszowy Nowe (GBA) i dwa z OSP Bieruń Nowy (GBARt, GCBA).

Z informacji przekazanych przez pracowników firmy po dotarciu na miejsce wynikało, że w budynku znajdują się butle z gazem. Cała hala produkcyjna była w ogniu. Panowało bardzo duże zadymienie. Celem ugaszenia podana została piana gaśnicza. Na miejsce przyjechali również przedstawiciele sekcji operacyjnej KM PSP Tychy (SLKw). Działaniami dowodził z-ca KM PSP Tychy.

Po około godzinie pożar został opanowany, a po kolejnych kilkunastu minutach ugaszony. Hala produkcyjna jak i jej wyposażenie zostały całkowicie zniszczone. Spaleniu uległo około 300m² hali. Dym widoczny był z kilku kilometrów. Dodatkowo na miejsce wezwany został patrol bieruńskiej Policji oraz inspektor nadzoru budowlanego.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. Dokładne przyczyny pożaru wyjaśni policyjne dochodzenie.

Zdjęcia: OSP Lędziny i 112Tychy.pl

o autorze

112Tychy