Na trzy miliony złotych wstępnie oszacowano straty po wczorajszym pożarze hali produkcyjnej w miejscowości Strzyżewice w województwie lubelskim.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Lublinie około godziny 10.45.

W celu ugaszenia pożaru podano 6 prądów gaśniczych w natarciu na palącą się linię produkcyjną oraz materiały zgromadzone w budynku. Podano także 2 prądy gaśnicze w obronie zbiornika z gazem palnym znajdującym się w sąsiedztwie budynku. Z uwagi na bardzo duże zadymienie konieczne było wykorzystanie przez strażaków aparatów ochrony dróg oddechowych. W celu dogaszenia zarzewi ognia do wnętrza budynku podano pianę ciężką – informuje st. kpt. Andrzej Szacoń z lubelskiej straży pożarnej.

W trakcie działań strażacy odnaleźli w budynku i ewakuowali 50-letniego mężczyznę, lekarz stwierdził jego zgon. Zespół Ratownictwa Medycznego udzielił pomocy czterem pracownikom.

Na miejscu pracowało osiem zastępów Państwowej Straży Pożarnej i siedem zastępów Ochotniczych Straży Pożarnych. Obecni byli również nadbryg. Grzegorz Alinowski – Lubelski Komendant Wojewódzku Państwowej Straży Pożarnej oraz st. bryg. Maciej Błaszczyk  – Zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Foto. bryg. Bartłomiej Walczuk, st. kpt. Andrzej Szacoń

o autorze

Redakcja/Łukasz