Pożar hali w Lublinie. Strażacy użyli robota

Ponad dwadzieścia zastępów straży pożarnej zaangażowano w gaszenie pożaru hali magazynowej w Lublinie.

Lubelska straż pożarna zgłoszenie o pożarze przy ulicy Łęczyńskiej otrzymała po godzinie drugiej w nocy. Paliła się hala magazynowa wraz z częścią sklepową.

Gdy dojechaliśmy na miejsce, pożar był już bardzo rozwinięty. Panowało intensywne zadymienie wydobywające się z zewnątrz, były popękane szyby w drzwiach. Przystąpiliśmy do działań gaśniczych. W związku z wysoką temperaturą w środku i dużym zadymieniem nie mogliśmy wprowadzić strażaków do hali, dlatego działaliśmy tylko na zewnątrz – przekazał mediom rzecznik Komendy Miejskiej PSP w Lublinie st. kpt. Andrzej Szacoń.

W trakcie akcji do budynku został wprowadzony robot RHYNO PROTECT, który od kilku tygodni znajduje się na wyposażeniu lubelskiej straży pożarnej.

Robot został wyprodukowany przez firmę Shark Robotics. Jest on wyposażony działko wodne o wydajności powyżej 700 litrów na minutę, kamerę termowizyjną, kamery HD, zraszacze i system oświetlenia. Posiada dwa silniki elektryczne, jeden zestaw akumulatorów pozwala na trzygodzinną pracę.

foto. KM PSP Lublin

Exit mobile version