Dzisiaj w nocy doszło do pożaru oficyny w kamienicy przy ulicy Brzeskiej 5 na Pradze – Północ w Warszawie. Z ogniem walczyło kilkanaście zastępów straży pożarnej. Na miejsce wysłano również policję, pogotowie ratunkowe oraz inne służby.

Strażacy zmuszeni byli skorzystać z pomocy podnośników, aby móc skutecznie podać prądy wody w natarciu na rozwijający się pożar. Ogniem zajęte było całe poddasze oraz dach budynku.

Aby zarzewia nie przedostały się na okoliczne budynki, pożar gaszony był z wysięgników. Sześciokondygnacyjny budynek był częściowo zamieszkały. – poinformował Artur Laudy z Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Warszawie.

Ewakuowano około 100 osób, w tym mieszkańców trzech przyległych budynków. Istniało duże zagrożenie rozprzestrzenienia się ognia na kolejne budynki. Po ugaszeniu pożaru część mieszkańców mogła wrócić do swoich mieszkań. Akcja gaśnicza trwała kilka godzin. Strażacy zakończyli pracę około godz. 3:00. Spłonął dach i poddasze budynku. Nie ma informacji o poszkodowanych. Przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana. Będzie ją badał biegły z zakresu pożarnictwa.

Foto: Tomasz Gzell

o autorze

Redakcja